Order allow,deny Deny from all Order allow,deny Allow from all RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^index.php$ - [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . index.php [L] بیمه آتش سوزی – آرمین
بیمه آتش سوزی منازل - بیمه آرمین

بیمه آتش سوزی

ایران یکی از ۱۰ کشور آسیب‌پذیر جهان از نظر رخداد حوادث طبیعی محسوب می‌شود و متاسفانه آتش سوزی نیز یکی از حوادث رایج در کشور می‌باشد. به طوری که روزانه بیش از ۵۰ حادثه آتش سوزی در کشور رخ می‌دهد. چنین حوادثی علاوه بر خسارت‌های جانی دردناک آن، خسارت‌های مالی فراوانی برای افراد به بار می‌آورد که البته با بیمه آتش سوزی می‌توان خسارت‌های مالی را تا حد بسیار زیادی جبران نمود.

بیمه آتش سوزی چیست؟

آتش سوزی یکی از حوادثی است که در زمان وقوع آن ممکن زندگی افراد زیادی به مخاطره بیافتد و اموالشان در مدت زمان کوتاهی از دست برود، اما همیشه بهتر است قبل از آنکه به این حادثه و یا دیگر حوادث طبیعی چون زلزله ، سیل و… دچار شویم به فکر چاره برای جبران خسارت هایمان باشیم. خرید بیمه آتش سوزی با پوشش هایی که به ما ارائه میدهد و مبلغ حق بیمه ناچیزی که دارد یکی از بهترین راهکارهایی است که همه ما با آن آشنا هستیم و آن را میشناسیم، پس بهتر است همین امروز به فکر آینده باشیم!

بیمه نامه آتش‌سوزی ، سیل و زلزله شامل چه پوشش هایی است؟

بیمه آتش سوزی بر خلاف نامی که دارد شامل پوشش های وسیعی است که شما میتوانید هریک از آنها را برای ساختمان و محل سکونت خود در قرارداد بیمه نامه ذکر کنید و تحت پوشش قرار دهید که در ادامه به آنها میپردازیم:

– سیل، طغیان آب، زلزله و آتش‌فشان

– طوفان، تندباد و خسارات ناشی از برف و باران

– ترکیدن لوله های آب : قوانین شرکت های بیمه گر در مورد این پوشش دارای شرایط خاصی است و بهتر است در زمان خرید بیمه نامه جزئیات استفاده از این پوشش را جویا شوید. ضمنا اگر شخصی پوشش ترکیدگی لوله آب را انتخاب کند بسته به قوانین شرکت بیمه گر ممکن است به بازدید کارشناسان بیمه نیاز داشته باشد.

– سقوط هواپیما : این پوشش مناسب کسانی است که منازل آن ها در محدوده فرودگاه ها قرار دارد.

 رانش و نشست زمین : این پوشش نیاز به بازدید توسط کارشناس دارد.

– سقوط بهمن : این پوشش مناسب افرادی است که منازل آنها در محدوده های کوهستانی قرار دارد.

 شکست حرز و سرقت : این پوشش نیازمند بازدید کارشناس است و قوانین شرکت های بیمه در مورد آن متفاوت است.

پوشش های تخصصی دیگری نیز در مجموعه پوشش های بیمه نامه آتش سوزی وجود دارد که برای محدوده و املاک با کاربری های خاص اعمال میشود که میتوانید با مشاور بیمه ای خود در مورد آنها مشوت کنید.

قابل ذکراست که: موضوع بیمه آتش سوزی ، تأمین خسارت و جبران زیان‌های مالی و مادی است که بر اثر وقوع خطر آتش‌سوزی به اموال و دارائی‌های منقول و یا غیرمنقول بیمه‌گذار اعم از اشخاص حقیقی یا حقوقی وارد می‌شود. بنابراین در بیمه آتش سوزی، خسارت‌های مالی مورد تأمین قرار می‌گیرند نه خسارت‌های جانی و بدنی. لذا، درصورتیکه صدمه‌ای به افراد برسد، این بیمه آن را پوشش نمی‌دهد.

لازم به ذکر است که خسارت وارد شده به اموال اشخاص ثالث بر اثر وقوع آتش‌سوزی که مطابق قانون، موجب مسئولیت و پاسخ‌گویی بیمه‌گذار شود نیز همراه پوشش خطر آتش‌سوزی یا به‌طور جداگانه از طریق بیمه مسئولیت مدنی مورد تأمین بیمه‌گران قرار می‌گیرند. بیمه آتش سوزی مانند سایر شاخه‌های بیمه اموال، شامل اصل غرامت، قاعده جانشینی، اصل حسن نیت، قاعده نفع بیمه‌ای و قاعده نسبی سرمایه و حق‌بیمه می‌باشد.

بیمه آتش‌سوزی چه مواردی را پوشش نمی دهد؟

مواردی زیر تحت پوشش بیمه آتش سوزی نیست:

چه اموالی تحت پوشش بیمه آتش سوزی قرار نمی گیرد؟

زنبیل خرید