Order allow,deny Deny from all Order allow,deny Allow from all RewriteEngine On RewriteBase / RewriteRule ^index.php$ - [L] RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d RewriteRule . index.php [L] بیمه شخص ثالث – آرمین
بیمه شخص ثالث ماشین - بیمه آرمین

بیمه شخص ثالث

همان طور که می دانید، خرید بیمه شخص ثالث برای تمامی وسایل نقلیه اجباری است. شرکت های بیمه ای که بیمه شخص ثالث ارائه می دهند، بر خلاف دیدگاه بیشتر مردم با یکدیگر بسیار متفاوت هستند. همین تفاوت ها باعث شده که خدمات و تخفیفات آنها نیز دارای اختلافات فاحشی باشند.

بیمه شخص ثالث خودرو و موتورسیکلت

در میان انواع طرح‌های بیمه‌ای که از جانب شرکت‌های مختلف ارائه می‌شوند، بیمه شخص ثالث همچنان پرمخاطب‌ترین نوع بیمه است. بدون شک یکی از دلایل اصلی سهم بالای بیمه شخص ثالث در بازار ایران، اجباری بودن این بیمه است. به‌صورتی‌که اگر وسیله نقلیه‌ای تحت این پوشش نباشد، ممکن است عواقب جبران‌ناپذیری داشته باشد که به آن خواهیم پرداخت.

اما به‌راستی بیمه شخص ثالث چه مواردی را پوشش می‌دهد و علت نام‌گذاری این بیمه چیست. در پوشش بیمه شخص ثالث، شخص اول مالک وسیله نقلیه یا بیمه‌گزار، شخص ثانی شرکت بیمه یا بیمه‌گر و شخص ثالث فرد زیان‌دیده غیر از راننده مقصر در حادثه هستند.

روش محاسبه حق بیمه شخص ثالث

قبل از هر چیز به مسئله روش محاسبه حق بیمه شخص ثالث خودرو و اتومبیل خواهیم پرداخت و  معیارها و عوامل موثر بر قیمت بیمه نامه را بررسی خواهیم کرد.

سهم بازار و توانگری مالی در بیمه شخص ثالث

سهم بازار شرکت بیمه ای یکی دیگر از فاکتورهای مهم برای انتخاب یک شرکت بیمه ای خوب است. این شاخص نشان می دهد که شرکت عملکرد خوبی در جلب رضایت مشتریان داشته و به خوبی توانسته با ارائه خدمات نقش خود را ایفا نماید. در حال حاضر شرکت بیمه ایران با داشتن تقریبا سی و دو درصد از سهم بازار در رتبه نخست قرار دارد.

توان گری مالی شرکت بیمه نیز نشان از قدرت و اعتبار آن دارد و به افراد نشان می دهد که این شرکت در عمل به تعهدات خود چقدر می تواند موفق باشد. شرکت هایی که در سطح یک، توان گری مالی قرار دارند بسیار قابل اعتماد تر و بهتر هستند.

رضایت مندی یکی از مهم ترین فاکتورها در انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث است. اگر شرکتی در این مهم از دیگر شرکت ها پیشی بگیرد، حتما با اقبال عمومی مواجه می شود. شرکت بیمه ای که رتبه رضایت مندی بالاتری داشته باشد یعنی توانسته رضایت بیمه گزاران را به بهترین شکل ممکن جلب کند.

اصل مهم دیگر در انتخاب بهترین بیمه شخص ثالث، نرخ شکایات آن است. اگر آمار شکایت از یک شرکت بیمه بالا باشد، قطعا نتوانسته است که رضایت مشتریان خود را جلب کند و خدمات مناسبی به مشتریان ارائه نکرده است. نرخ رضایت مندی و شکایات شرکت های بیمه ای سالانه به صورت رسمی توسط بیمه مرکزی اعلام می شود.

نرخ بیمه شخص ثالث در سال ۹۹

با افزایش نرخ دیه در سال ۹۹ و مطابق با اعلام سازمان بیمه مرکزی نرخ بیمه شخص ثالث در سال ۹۹ به میزان۲۵ درصد نسبت به سال ۹۸ افزایش پیدا کرده است. تعیین نرخ بیمه شخص ثالث برای هر خودرو به عواملی مانند نوع خودرو، تعداد سیلندر، کاربری خودرو، تخفیف عدم خسارت، سقف تعهدات بیمه‌نامه و جریمه دیرکرد بستگی دارد. بنابراین نرخ بیمه ای که در اینجا بیان می‌کنیم قطعی نیست و تنها به صورت نرخ پایه و مطابق اعلام سازمان بیمه مرکزی بیان می‌شود. با نگاهی به جداول زیر می‌توانید از نرخ پایه وسایل نقلیه مختلف مطلع شوید:

ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث را چطور و از کجا بخریم؟

خرید ارزان‌ترین بیمه شخص ثالث به موارد زیر بستگی دارد:

سال‌های تخفیف عدم خسارت : همان‌طور که گفتیم سال‌های عدم خسارت باعث می‌شود که بیمه‌گزار در خرید بیمه شخص ثالث از تخفیف استفاده کند. هرچه سال‌های تخفیف عدم خسارت بیشتر باشد بیمه شخص ثالث ارزان‌تر خواهد شد.

نداشتن جریمه دیرکرد : جریمه دیرکرد زمانی اعمال می‌شود که بیمه‌گزار نسبت به تمدید بیمه شخص ثالث خود دیر و بعد از تاریخ سررسید آن اقدام کند. در این حالت بیمه‌گزار باید جریمه دیرکرد بپردازد. در نتیجه اگر می‌خواهید بیمه خود را ارزان‌تر تهیه کنید باید یک هفته قبل از تاریخ سررسید برای تمدید بیمه اقدام کنید.

سقف تعهدات بیمه شخص ثالث : سقف تعهدات مالی بیمه شخص ثالث در سال ۹۹ حداقل ۱۱ میلیون تومان در نظر گرفته شده است. بیمه‌گزار می‌تواند سقف تعهدات را تا ۲۲۰ میلیون تومان افزایش دهد که به ازای آن باید حق بیمه بیشتری نیز بپردازد. البته بسیار مهم است در نظر داشته باشید که سقف تعهدات بیمه‌نامه خودرو را افزایش دهید اهمیت این کار در این است که اگرچه حق بیمه اندکی بیشتر می‌شود اما این افزایش سقف تعهدات به نفع بیمه‌گزار است زیرا بیمه در زمان حادثه با پرداخت خسارت بیشتر از بیمه‌گزار حمایت کند. با این حال هرچه سقف تعهدات بیمه‌گزار پایین‌تر باشد نرخ بیمه نیز کمتر می‌شود.

تخفیف شرکت بیمه: طبق مصوبه بیمه مرکزی شرکت‌های بیمه می‌توانند تا ۲ و نیم درصد بر نرخ بیمه شخص ثالث تخفیف بدهند. این موضوع اختیاری است و بعضی از شرکت‌های بیمه این تخفیف را ارائه می‌دهند و بعضی ارائه نمی‌دهند. بنابراین ارزانترین بیمه شخص ثالث را باید از شرکت بیمه‌ای بخرید که تخفیف ۲ و نیم درصد را اعمال کرده باشد. برای مثال قیمت بیمه دانا شخص ثالث و بیمه شخص ثالث آسیا در حال حاضر با اعمال این تخفیف ارائه می‌شود و نرخ کمتری نسبت به بیمه شخص ثالث ایران دارد.

زنبیل خرید